Zwycięstwo na początek

Dnia 16.07.17 rozpoczęliśmy pierwszą kolejkę Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice.
LKS Sokół Staszkówka rozgrywała mecz z LKS-em Biała Brunary.

Sokoły bardzo dobrze rozpoczęły walkę w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Po dobrej grze bez najmniejszego problemu pokonali drużynę z Brunar (warto zaznaczyć, że ta drużyna wcześniejszy sezon A klasy zakończyła na wysokim 6 miejscu). Nasza drużyna od początku tego spotkania dyktowała warunki gry i stwarzała sobie sytuacje.
Pierwszą bramkę zdobyliśmy po ładnym strzale z woleja Adama Ochwata, który z rogu pola karnego przelobował bramkarza gości. To był jednak dopiero początek, ponieważ nasza drużyna coraz bardziej się rozkręcała i stwarzała okazje. Kolejną bramkę po dośrodkowaniu Piotrka Dyla, głową zdobywa Daniel Nosal. Pod koniec pierwszej polowy Sokoły miały jeszcze co najmniej dwie 100% okazje do zdobycia bramki, lecz brakowało wykończenia. Wynik 2:0 utrzymał się do końca pierwszej polowy .
Drugą połowę obie drużyny zaczęły dość spokojnie, gra toczyła się w środku boiska. W końcu Sokoły wyprowadziły kolejny cios zdobywając 3 bramkę (po dośrodkowaniu Adama znów Daniel strzałem z główki pokonuje bramkarza).
Sokoły po tej bramce wcale nie zamierzały się cofać, wręcz przeciwnie - atakowali przeciwnika dalej co zaowocowało rzutem karnym dla naszej drużyny, który najpierw wywalczył, a później sam wykonał niezawodny w tym meczu Daniel Nosal (to był trzeci gol tego zawodnika). Chwile po tej bramce niestety mały błąd jednego z naszych obrońców wykorzystał zawodnik gości.
W końcówce meczu mimo ze było pewne, ze to Sokoły awansują do kolejnej rundy, Bogdan Madej przypieczętował ten awans ze spokojem pokonując bramkarza w sytuacji 1 na 1. Mecz kończy się wynikiem 5:1 co można uznać za mały
wymiar kary dla drużyny przyjezdnej.
Za tydzień w kolejnej rundzie nasza drużyna zmierzy się z LKS-em Olimpijczyk Racławice na wyjeździe. Zapraszamy do kibicowania!

Kadra: Dawid Łaś, Wit Sorotowicz, Mateusz Nosal, Andrzej Juszyński, Sylwester Szczerba- Piotr Dyl, Michał Niewola, Adam Ochwat, Wojciech Szura- Bogusław Madej, Daniel Nosal

Ławka rezerwowych: Paweł Jamrozy